Management

Wojciech Wardacki, President of the Management Board

Appointed President of the Company's Management Board of the tenth term of office under the Supervisory Board's resolution of December 16th 2016.

Education: 

1983 – 1995: Uniwersytet Szczeciński (do 31.08.1985 Politechnika Szczecińska), adiunkt w

Instytucie Ekonomiki Transportu, asystent w Instytucie Ekonomiki Transportu

1989 – 1990: Uniwersytet Koloński w Kolonii (Niemcy), pracownik naukowy – stypendysta 

DAAD w Instytucie Transportu,

1994 – 1996: własna działalność gospodarcza, Pracownia Analiz i Badań Marketingowych 

w Szczecinie

1995 – 1996: Wyższa Szkoła Administracji Publicznej w Szczecinie, wykładowca

1996 – 30.04.2005: Goleniowskie Fabryki Mebli Kollektion WIM sp. z o. o., Członek 

Zarządu, Dyrektor ds. administracyjno - finansowych, szef administracyjno – ekonomiczny 

04.05.2005 – 02.10.2005: Zakłady Chemiczne Zachem S.A., Członek Zarządu ds.

restrukturyzacji 

03.10.2005 – 01.08.2006: Zakłady Chemiczne Zachem S.A., Prezes Zarządu – Dyrektor 

Generalny

02.08.2006 – 31.10.2008: Ciech S.A., Członek Zarządu,

2010 – 2014: własna działalność gospodarcza, doradztwo gospodarcze i lobbing

04.2016 – nadal Prezes Zarządu Dyrektor Generalny Grupa Azoty Zakłady Chemiczne 

Police S.A.


Professional experience (selected positions held):

1997 – 1998: Polskie Koleje Państwowe S.A., Sekretarz Zespołu Doradców ds. oceny 

programów restrukturyzacji przy Prezesie Zarządu.

1998: Polskie Koleje Państwowe S.A., Przewodniczący Rady Nadzorczej

1999 – 2000: Polskie Koleje Państwowe S.A., Członek Rady Nadzorczej

Transclean sp. z o.o., Przewodniczący Rady Nadzorczej, Członek Rady Nadzorczej,

2005 – 2008: Transclean sp. z o.o., Przewodniczący Rady Nadzorczej, Członek Rady 

Nadzorczej,

2006 – 2008: Janikosoda S.A., Przewodniczący Rady Nadzorczej,

2006 – 2008: Soda Mątwy S.A., Wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej

2006 – 2008: Gdańskie Zakłady Nawozów Fosforowych sp. z o.o., Członek Rady 

Nadzorczej,

2007 – 2008: Zakłady Chemiczne Zachem S.A., Przewodniczący Rady Nadzorczej

15.02.2016 – nadal: Bank Ochrony Środowiska S.A., Przewodniczący Rady Nadzorczej

01.03.2016 – 30.03.2016: Grupa Azoty Zakłady Chemiczne Police S.A., Członek Rady 

Nadzorczej

Website of the Grupa Azoty uses cookies. Rules for their use, along with information on setting cookies in web browsers, are described in detail in the section Privacy Policy. By using this site you agree to its terms.