Rozwiń menu
Wyszukaj
Grupa Kapitałowa Grupa Azoty
Wybierz spółkę
Grupa Azoty S.A. przekazała sprzęt sportowy do kolejnych szkół podstawowych. Ze wsparcia skorzystało już blisko 40 placówek oświatowych
20.04.2022
Grupa Azoty S.A. przekazała sprzęt sportowy do kolejnych szkół podstawowych. Ze wsparcia skorzystało już blisko 40 placówek oświatowych

Grupa Azoty S.A. przekazała kolejnym szkołom podstawowym z powiatu tarnowskiego sprzęt sportowy na łączną kwotę ponad sześćdziesięciu tysięcy złotych, w tym ponad 500 sztuk strojów sportowych, ponad 500 piłek do koszykówki, siatkówki i piłki nożnej oraz ponad 500 znaczników.

To kolejna odsłona programu realizowanego przez Spółkę, z obszaru społecznej odpowiedzialności biznesu skierowanego na wspieranie aktywności sportowej wśród dzieci i młodzieży.

W lutym br. sprzęt o wartości ponad 100 tysięcy złotych został przekazany do 21 szkół z powiatów tarnowskiego i dąbrowskiego.

Każdego roku, w ramach strategii CSR - społecznej odpowiedzialności biznesu, Grupa Azoty aktywnie wspiera kulturę, lokalny sport amatorski i zawodowy oraz aktywność dzieci i młodzieży.

- To już kolejna część sprzętu sportowego przekazywanego przez Grupę Azoty dla małopolskich szkół. Spółka aktywnie włącza się w działania propagujące zdrowy styl życia, które zachęcają do aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży. Mamy świadomość, że kondycja fizyczna i przyszłe sukcesy sportowe to wynik zaangażowania i ukształtowanych nawyków od najmłodszych lat. Dzisiejsze działanie to ważny, praktyczny element naszej społecznej odpowiedzialności biznesu – powiedział Tomasz Hinc, Prezes Zarządu Grupy Azoty S.A.

- To bardzo ważne, że Grupa Azoty wspiera również sport dzieci i młodzieży. Nie tylko trenujących w profesjonalnych klubach sportowych, ale także uprawiających sport w szkołach, w uczniowskich klubach sportowych. Warto mieć na uwadze, że droga na szczyt niejednokrotnie zaczyna się od małych sportowych miejscowości. To właśnie w małych klubach, często na terenach wiejskich, rodzą się największe talenty, późniejsze gwiazdy sportu. Przekazany sprzęt sportowy przyczyni się ponadto do tego, że uprawianie sportu od najmłodszych lat będzie powszechne. Pozwoli dzieciom i młodzieży na aktywność fizyczną, ale także na optymalne wykorzystanie dostępnej infrastruktury w lokalnych środowiskach – powiedziała Anna Pieczarka, Poseł na Sejm RP.

Kategorie
Zastosowania
Pełna oferta
Nawozy
zboża ozime
Wyszukiwarka