Na Członka Rady Nadzorczej XII kadencji powołany został 27 czerwca 2024 r.
Posiada 14-letnie doświadczenie w pełnieniu funkcji niezależnego członka rady nadzorczej, w tym w spółkach publicznych notowanych na warszawskiej GPW. W ramach pełnienia obowiązków przewodniczył Komitetom Audytu w 4 spółkach giełdowych, w tym w banku oraz uczestniczył w pracach Komitetów Audytu w innych spółkach jako członek Komitetu. Ponadto, ma doświadczenie w pełnieniu funkcji członka komitetów: Ryzyka (bank), Nominacji i Wynagrodzeń oraz Strategii i Rozwoju.
Artur Kucharski z wykształcenia jest inżynierem z 7-letnim doświadczeniem audytorskim, 7-letnim doświadczeniem doradczym i 14-letnim nadzorczym. W 2000 r. uzyskał dyplom ACCA oraz tytuł Executive MBA w 2011 roku.
W chwili obecnej Artur Kucharski pełni funkcję członka Rady Nadzorczej w Asseco South Eastern Europe SA (od 2016 r.), w Budimex SA (od 2020 r.), oraz Asseco Data Sysytems SA (od 2022 r.).
Poprzednio pełnił funkcję członka Rad Nadzorczych również w: Alior Bank SA (od 2017 do 2023 r.), w Prime Car Management SA (od 2015 do 2019 r.), w Grupie Azoty SA (od 2011 do 2017 r.), w Asseco Poland SA (od 2010 do 2021 r.), w Globe Trade Center SA ( od 2010 do 2013 r.), w Kopex SA (od 2010 do 2012 r.).
Od 2002 roku do 2010 roku, Artur Kucharski pracował w dziale Doradczym PwC Polska Sp. z o.o., a od 1995 do 2002 w PricewaterhouseCoopers Sp. z o.o., jako audytor w dziale badania sprawozdań finansowych.
Na Członka Rady Nadzorczej XII kadencji powołany został 27 czerwca 2024 r.
Posiada ponad 20-letnie doświadczenie w pełnieniu funkcji dyrektora finansowego i członka zarządu w spółkach z branży rafineryjnej, chemicznej i budowlanej, w tym spółek publicznych, notowanych na GPW: ORLEN S.A., Ciech S.A., Boryszew S.A., Polimex-Mostostal S.A.
Niezależny członek rad nadzorczych spółek publicznych, min: Polwax S.A., Mennica Polska S.A., Comarch S.A., LW Bogdanka S.A. oraz wielu innych podmiotów działających w ramach grup kapitałowych ORLEN S.A., Ciech S.A. Polimex-Mostostal S.A. i Boryszew S.A., w Polsce i za granicą. W ramach pełnionych obowiązków członka rad nadzorczych był też członkiem lub przewodniczył pracom komitetów audytu. Obecnie jest niezależnym członkiem rad nadzorczych i komitetów audytu spółek publicznych Gobarto S.A. oraz Protektor S.A.
Wielokrotnie brał udział w procesach pozyskiwania finansowania oraz restrukturyzacji finansowej i kosztowej spółek i grup kapitałowych, a także w procesach rozbudowy zdolności produkcyjnych, integracji operacyjnej i zarządczej, a także realizacji projektów inwestycyjnych.
Absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, studiów podyplomowych na SGH z zakresu Zarządzania Wartością Firmy, studiów doktoranckich w Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie SGH oraz wielu specjalistycznych szkoleń w obszarze finansów i zarządzania. W 2006 r. uzyskał certyfikat ACCA.
Obecnie rozwija własne przedsiębiorstwa, skupiając się przede wszystkim na branży remontów przemysłowych oraz kompleksowej realizacji projektów inwestycyjnych w formule „pod klucz”, w ramach spółki Spec-Rem S.A.
Na Członka Rady Nadzorczej XII kadencji powołany został 27 czerwca 2024 r.
Wykształcenie wyższe w zakresie : ekonomika rolnictwa - rok ukończenia 1983.
Przedsiębiorca od roku 1991.
Uprawnienia do powołania do Rad Nadzorczych w Spółkach Skarbu Państwa - Dyplom nr 841/2002 z dnia 02 marca 2002r. Ponad 30 letnie doświadczenie w zasiadaniu w Radach Nadzorczych sp. z o.o , spółek akcyjnych. W okresie ponad 35 letniej pracy zawodowej, współpraca z wieloma instytucjami administracji państwowej, samorządowej, organizacji biznesowych i społecznych.
Wybrany przez pracowników Spółki. Sprawuje funkcję Członka Rady Nadzorczej od 3 czerwca 2013 r. Na Członka Rady Nadzorczej XII kadencji powołany został 27 czerwca 2024 r.
Wykształcenie:
Doświadczenie zawodowe:
Dodatkowe informacje:
Znajomość języków:
Wybrany przez pracowników Spółki. Na Członka Rady Nadzorczej XII kadencji powołany został 27 czerwca 2024 r.
Wykształcenie:
Przebieg pracy zawodowej:
Dodatkowe szkolenia i kursy:
Uczestnictwo w licznych kursach i szkoleniach doskonalenia zawodowego organizowanych przez Azoty Tarnów z zakresu: systemów zarządzania, energetyki, transportu materiałów niebezpiecznych RID/ADR, kurs menagerski
Informacje dodatkowe:
Na Członka Rady Nadzorczej XII kadencji powołany został 27 czerwca 2024 r.
Adwokat. LL.M. Absolwent prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Ukończył aplikację adwokacką przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Krakowie. W 2011 roku zdał egzamin adwokacki.
Absolwent Szkoły Prawa Amerykańskiego – School of American Law Catholic University of America w Waszyngtonie przy współpracy z Uniwersytetem Jagiellońskim.
Ukończył studia podyplomowe „LLM in International Commercial Law” na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie, „Prawo nowych technologii” w Instytucie Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk oraz „Cyberbezpieczeństwo w praktyce” na Wydziale Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji Akademii Górniczo – Hutniczej w Krakowie.
Wykładowca Okręgowej Rady Adwokackiej w Krakowie oraz Politechniki Krakowskiej na studiach „Transport i logistyka” oraz „Zamówienia publiczne”.
Jest ekspertem Fundacji AI LAW TECH.
W latach 2017 – 2020 był członkiem komisji legislacyjnej przy Naczelnej Radzie Adwokackiej w Warszawie.
Specjalizuje się w prawie gospodarczym. W ramach swojej praktyki adwokackiej, od wielu lat świadczy doradztwo w branży logistycznej i chemicznej. Doradza również podmiotom gospodarczym w ramach realizowanych kluczowych inwestycji infrastrukturalnych. Doświadczenie zawodowe zdobywał zarówno w sektorze prywatnym jak i publicznym.
Wybrany przez pracowników Spółki. Sprawuje funkcję Członka Rady Nadzorczej od 5 lipca 2016 r. Na Członka Rady Nadzorczej XII kadencji powołany został 27 czerwca 2024 r.
Doświadczenie zawodowe:
Wykształcenie:
Szkolenia i kursy:
Działalność społeczna:
Na Członka Rady Nadzorczej XII kadencji powołany został 27 czerwca 2024 r.
Doktor nauk ekonomicznych. Posiada wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu i nadzorowaniu spółek kapitałowych, w tym w szczególności spółek wchodzących w skład Grupy Azoty S.A. Od marca 2024 r. członek Rady Nadzorczej Grupy Azoty S.A.
W latach 1998-2016 zatrudniony w Grupie Azoty Zakłady Chemiczne Police S.A., z tego od 1999 r. na stanowiskach menedżerskich. W okresie 1998-2012 pracował w obszarze odpowiedzialnym za nadzór właścicielski, w latach 2012-2016 jako dyrektor odpowiedzialny za zarządzanie infrastrukturą.
W latach 2014-2016 członek kilku zespołów oraz lider inicjatywy odpowiedzialnej za optymalizację zarządzania remontami Programu doskonałości operacyjnej Grupy Azoty S.A. Azoty Pro.
Specjalizuje się w obszarach dotyczących zarządzania finansami, zarządzania wartością przedsiębiorstwa, restrukturyzacji przedsiębiorstw, fuzji i przejęć, rachunkowości.
Ukończył studia na kierunku Ekonomia na Wydziale Zarządzania i Ekonomiki Usług Uniwersytetu Szczecińskiego.
Absolwent wielu studiów podyplomowych, w tym w szczególności podyplomowych studiów z Zarządzania Wartością przedsiębiorstwa w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, podyplomowych studiów z zakresu rachunkowości w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu, podyplomowych studiów z zakresu zarządzania projektami na Uniwersytecie Szczecińskim, podyplomowych studiów z zakresu zarządzania nieruchomościami. Ukończył kilkadziesiąt kursów i szkoleń z zakresu zarządzania finansami, zarządzania wartością przedsiębiorstwa, restrukturyzacji, fuzji i przejęć.
Pracownik naukowy Katedry Zarządzania i Logistyki Politechniki Morskiej w Szczecinie. Autor kilkudziesięciu publikacji naukowych z dziedziny nadzoru właścicielskiego, restrukturyzacji, zarządzania wartością, zarządzania finansami.
Skład Komitetu Audytu:
Skład Komitetu ds. Restrukturyzacji:
Skład Komitetu Nominacji i Wynagrodzeń:
Skład Komitetu Strategii i Rozwoju:
Pan Artur Kucharski, Pan Mirosław Sobczyk, Pan Piotr Marciniak, Pan Artur Rzempała oraz Pan Robert Bednarski spełniają kryteria niezależności wymienione w ustawie z dnia 11 maja 2017 r. o biegłych rewidentach, firmach audytorskich oraz nadzorze publicznym, a także nie ma rzeczywistych i istotnych powiązań z akcjonariuszem posiadającym co najmniej 5% ogólnej liczby głosów w spółce.
Data aktualizacji: 17.07.2024 r.