Nowy produkt o nazwie Vitaplon 9-23-30 to przedsiewny nawóz uniwersalny, który trafia na rynek z gdańskiej spółki Grupy Azoty, czyli Grupy Azoty Fosfory. Dzięki swoim właściwościom szczególnie polecany jest pod uprawy zbóż ozimych i jarych, rzepaku ozimego, kukurydzy, buraków cukrowych, ziemniaków, a także na użytkach zielonych.
Grupa Azoty w ciągu ostatnich miesięcy wprowadziła na rynek kilka nowych produktów, takich jak: FOLIRES™, POLIFOSKA Multi S, megAN, RSM BioShot, RSM OPTIMA i eNpluS. Teraz w ofercie znajdzie się nawóz z linii blendowanych.
Od ubiegłego roku intensyfikujemy swoje działania na rynku nawozów. Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom rolników i proponujemy nowe rozwiązania z obszaru nawożenia. Tym razem mamy do zaoferowania Vitaplon 9-23-30. Jest to produkt przeznaczony do stosowania na wszystkich glebach. Charakteryzuje się pozytywnym wpływem na regulację gospodarki wodnej w roślinach i wspiera rozwój systemu korzeniowego. Dzięki odpowiednim składnikom pomaga zaoszczędzić czas i wydatki rolników, a także zwiększyć ich plony - mówi Dyrektor Departamentu Korporacyjnego Handlu Segmentu AGRO w Grupie Azoty Jacek Zaborowski.
Skład i korzyści ze stosowania
Vitaplon 9-23-30 charakteryzuje wysoka
koncentracja składników pokarmowych – w 100 kg nawozu znajduje się 62 kg
czystego składnika. Korzyścią z jego stosowania jest optymalizacja kosztów –
mniejsza liczba przejazdów generuje oszczędność czasu i paliwa. Odpowiedni
dobór proporcji składników odżywczych przekłada się na wysokie i stabilne
plony. Ponadto Vitaplon 9-23-30 zwiększa odporność roślin na niskie
temperatury, co jest szczególnie ważne w okresach przymrozków.
Vitaplon 9-23-30 – zabezpiecza plony
Zawarty w nawozie fosfor cechuje się wysoką rozpuszczalnością w wodzie
(na poziomie 96%). Dzięki swojej przyswajalności aktywnie wspiera rozwój
systemu korzeniowego, co zwiększa efektywność pobierania pozostałych składników
pokarmowych. Pobieranie fosforu wspomaga forma amonowa azotu w
nawozie.
Wysoka zawartość potasu pozytywnie wpływa na regulację gospodarki wodnej w roślinach, co jest istotne w warunkach okresowego niedoboru wody.