Obecnie na wszystkich podprojektach kontynuowane są prace fundamentowe, trwa budowa estakad natomiast w porcie prowadzone są prace hydrotechniczne oraz montaż zbiorników na propan i etylen. Całkowity postęp prac wynosi 32% realizacji całego zakresu kontraktu EPC.
Na głównym placu budowy, tj. na obszarze projektu PDH-PP prowadzone są przede wszystkim prace fundamentowe. Ponadto trwa budowa estakad, w tym przede wszystkim głównej estakady, która będzie łączyła ze sobą instalację do produkcji polipropylenu oraz odwodornienia propanu. Łącznie ten odcinek estakady będzie miał 625 metrów długości, a do jego wybudowania zostanie użytych 2821 ton stali. Obecnie zakończono montaż konstrukcji stalowej estakady na odcinku PDH.
- Budowa „Polimerów Police” nabiera tempa. Jeszcze we wrześniu zostały wydane ostatnie z wymaganych pozwoleń na budowę, w efekcie czego mogą być już prowadzone wszystkie prace na wszystkich podprojektach. Jesteśmy zdecydowanie zadowoleniu z postępów prac i z postępów, które nasz generalny wykonawca osiąga na placu budowy – mówi dr Andrzej Niewiński, prezes Zarządu Grupy Azoty Polyolefins S.A.
Na terenie budowy morskiego terminalu trwają z kolei prace związane z budową nabrzeża. Ponadto, po wykonaniu fundamentów pod zbiorniki propanu i etylenu, rozpoczęto montaż i spawanie płaszcza zewnętrznego zbiornika propanu. Równolegle prowadzone są prace hydrotechniczne w części morskiej inwestycji, polegające m.in. pogłębieniu części toru wodnego wchodzącego w zakres projektu „Polimery Police”.