Zgłoś pomysł!
Lubisz pomagać i razem ze znajomymi chcesz działać na rzecz lokalnej społeczności?
Jesteś pracownikiem spółki z Grupy Kapitałowej Grupy Azoty?
Zostań Liderem Zespołu Wolontariackiego!
Zgłoś swój pomysł do II Edycji Wolontariatu Pracowniczego Grupy Kapitałowej Grupy Azoty.
Najciekawsze inicjatywy otrzymają dofinansowania do 6 tysięcy złotych na realizację projektu.
II Edycja Wolontariatu Pracowniczego - podstawowe informacje
Co można zrobić w ramach II. edycji projektu?
Zachęcamy do zgłoszenia projektów na rzecz lokalnej społeczności, np. prac remontowych, odmalowania sali w przedszkolu, stworzeniu miejsc ciszy w szkole, domu kultury, promowania zdrowego stylu życia, itd. Mile widziane będą - tak jak w I edycji - działania o charakterze ekologicznym np. tworzenie ogródków warzywnych w szkołach, przedszkolach, ochrona i opieka na zwierzętami itp.
Przypomnijmy, że w I edycji programu powstało 10 projektów o charakterze ekologicznym. Było to bezpośrednie nawiązanie do Strategii Grupy Azoty na lata 2021-2030 i strategicznego projektu „Zielone Azoty”. W projektach brało udział ponad 100 osób. Odbył się m.in.: integracyjny rajd rowerowy dla pracowników Grupy Azoty Polyolefins oraz ich rodzin, wolontariusze wykonali ogródek warzywny z systemem gromadzenia deszczówki przy przedszkolu w Puławach, rozwieszonych zostało ponad 90 budek lęgowych, domków dla owadów w gminie Police. W 2022 powstał także mini ogród sensoryczny dla osób z niepełnosprawnością intelektualną w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczych Zbylitowska Góra – Dwudniaki, a w Bierawie i Dziergowicach zamontowane zostały stacje naprawy rowerów.
Kiedy i gdzie można zrealizować projekty?
Podmioty, na rzecz których należy realizować projekty to: instytucje publiczna np. szpitale, przychodnie, ośrodki zdrowia, hospicja, szkoły, przedszkola, domy dziecka, świetlice i inne placówki opiekuńczo-wychowawcze zajmujące się dziećmi i młodzieżą, placówki sprawujące opiekę nad seniorami, uniwersytety III wieku, schroniska, instytucje działające na rzecz społeczności lokalnych, stowarzyszenia, fundacje, inne organizacje pozarządowe lub instytucje wymienione w art. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i wolontariacie. Projekty mogą być realizowane tylko na terenie Polski.
Na realizację danego projektu są trzy miesiące, od 15 maja do 15 sierpnia 2023 r. W tym czasie Grupa Azoty S.A. zapewnia ubezpieczenie NNW (od następstw nieszczęśliwych wypadków) liderom, członkom zespołów wolontariackich i osobom wspierającym.
Podstawowe zasady programu
W jakim terminie można zgłaszać projekty?
Projekty należy zgłaszać od 11 do 21 kwietnia 2023 r. Prawidłowo wypełniony formularz zgłoszeniowy – Załącznik nr 1 oraz jeśli jest niezbędne Załącznik nr 4 należy:
Zwycięskie projekty
Wyborów zwycięskich projektów dokona Kapituła Programu. Ogłoszenia wyników nastąpi do 28 kwietnia 2023 r. Lista będzie zamieszczona na stronie wolontariat.grupaazoty.com
Skontaktujemy się z liderami zwycięskich projektów, aby uzgodnić szczegóły dalszej współpracy.
Jak zostaną przekazane pieniądze na projekt i jak je należy rozliczać?
Po ogłoszeniu wyników i spełnieniu formalnych wymagań na konto bankowe Lidera zwycięskiego projektu trafi zaliczka na realizację zadania. Kwota dofinansowania jednego zadania wyniesie do 6.000,00 zł brutto. Od momentu otrzymania zaliczki pieniądze z dofinansowania mogą być wydawane na projekt na podstawie faktur gotówkowych wystawionych na:
Grupa Azoty S.A.
NIP: 8730006829
ul. Kwiatkowskiego 8
33-101 Tarnów
Dopuszczalne jest dokonywanie zakupów na podstawie paragonów. Zakupy z dofinansowania mogą być dokonywane do końca realizacji działań projektu, jednak nie dłużej niż do 15 sierpnia 2023 r. Zakupy bez paragonów lub faktury nie będą rozliczone. Lider zobowiązany jest do prawidłowego bieżącego rozliczania się z Projektu poprzez terminowe dostarczanie oryginałów dokumentów, najpóźniej do 1-go dnia miesiąca następującego po miesiącu, którego dotyczą rachunki i faktury.
W terminie do 21 dni od zakończenia realizacji projektu Lider przekazuje do akceptacji Organizatora raport merytoryczny i finansowy z realizacji Projektu w postaci Raportu - załącznik nr 2
Do Raportu wymagane jest dołączenie kopii wszystkich rachunków i faktur dotyczących realizacji Projektu, wystawionych na Organizatora (Grupa Azoty S.A.) - czyli tych na które wydane zostały pieniądze otrzymane od Grupy Azoty w formie zaliczki. Do rozliczenia Lider ma obowiązek załączyć informacje i zdjęcia (jeśli to możliwe także krótkie nagrania video) potwierdzające realizację Projektu.
Uwaga! Przed złożeniem wniosku koniecznie zapoznaj się z Regulaminem programu.
Jeśli masz pytania dotycząca projektu prosimy o kontakt mailowy: ##ldadcipgxpi#at#vgjeppodin.rdb##