Polityka Dobroczynności spółek Grupy Kapitałowej Grupa Azoty to nasza deklaracja postawy otwartości na otaczający świat i ludzi, wrażliwości na potrzebę niesienia pomocy.
Grupa Azoty w swojej działalności kieruje się zarówno dobrem lokalnych społeczności, jak i określonymi regułami - stąd niniejszy dokument to zbiór zasad, którymi kierujemy się udzielając darowizny. Musimy być przekonani, że gospodarując środkami przeznaczonymi na darowizny postępujemy uczciwie i racjonalnie.
Realizując Politykę Dobroczynności pragniemy jak najlepiej wywiązywać się z roli odpowiedzialnego pracodawcy, członka społeczności, dobrego sąsiada. Wspieramy inicjatywy, uwzględniając w sposób szczególny potrzeby społeczności miast, w których znajdują się siedziby spółek, w tym w szczególności miast Tarnów, Police, Puławy, Kędzierzyn-Koźle, a także gmin ościennych.
Beneficjent ubiegający się o udzielenie darowizny składa poprawnie wypełniony formularz lub przedmiotowe pismo wraz z kartą podmiotu.
Formularz dostępny jest TUTAJ.
Pisma należy kierować na adres:
Grupa Azoty S.A.
Ul. Kwiatkowskiego 8
33-101 Tarnów
1. Grupa Kapitałowa Grupa Azoty wspiera w szczególności projekty, których priorytetem jest:
a) wspieranie działań na rzecz ochrony i promocji zdrowia oraz bezpieczeństwa życia ludzkiego;
b) wspomaganie rozwoju dzieci i młodzieży na płaszczyźnie społecznej i edukacyjnej;
c) wspieranie lokalnych inicjatyw z korzyścią dla społeczności;
d) wspieranie działań na rzecz ekologii i ochrony środowiska oraz przeciwdziałanie degradacji zasobów naturalnych;
e) wspieranie inicjatyw na rzecz rozwoju kultury i ochrony dziedzictwa narodowego;
f) wspieranie osób niepełnosprawnych.
2. W uzasadnionych sytuacjach Spółki Grupy Kapitałowej Grupa Azoty wspierają w szczególności:
a) inicjatywy mieszczące się w ramach realizowanych przez spółki Grupy Kapitałowej Grupa Azoty programów lub projektów z zakresu działalności CSR (Społecznej Odpowiedzialności Biznesu);
b) podmioty, nie będące osobami fizycznymi, którym udało się zebrać co najmniej 25% środków na wnioskowany cel. Jednocześnie, nie wykluczamy wsparcia podmiotów, którym nie udało się zebrać 25% środków, o których mowa powyżej. W swoich działaniach dążymy do weryfikacji czy beneficjent starający się o dofinansowanie na konkretny cel ma pozyskane środki z innych źródeł. Ostatecznie w sprawie decyzji o przyznaniu darowizny decyduje istotność celu wnioskowanej darowizny.