W ramach badania świadomości klimatycznej spółek giełdowych za 2024 rok, organizowanego przez Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych, po raz pierwszy w historii, Grupa Azoty S.A. uzyskała tytuł Spółki Świadomej Klimatycznie. Spośród kilkuset firm notowanych na giełdzie znaleźliśmy się w prestiżowym gronie przedsiębiorstw, które zostały wyróżnione tym tytułem.
Grupa Azoty została wyróżniona w tegorocznej edycji „Rankingu ESG. Odpowiedzialne zarządzanie”, zorganizowanej przez Kozminski Business Hub w Akademii Leona Koźmińskiego. Zdobyliśmy trzecie miejsce w obszarze G, dotyczącym ładu korporacyjnego.
Tygodnik Polityka i Deloitte Polska przez 12 lat nagradzały firmy listkami CSR Polityki, lecz tegoroczna edycja zestawienia była wyjątkowa, bo po raz pierwszy przyznano Listki ESG. Jako Grupa Azoty zostaliśmy wyróżnieni Białym Listkiem ESG 2024 Polityki.
Grupa Azoty otrzymała tytuł Lidera Transformacji Energetycznej 2024 w kategorii Inżyniera materiałowa, nanotechnologie. Spółka została doceniona za projekt „Granulaty envifill® - rodzina polimerów ulegających recyklingowi organicznemu". Statuetka przyznawana jest przez kapitułę Polskiego Kongresu Klimatycznego.
Grupa Azoty buduje portfolio certyfikowanych produktów tworzywowych, opartych na certyfikowanych surowcach, stosując podejście bilansu masy. W IV kwartale 2023 roku spółka rozpoczęła produkcję i zrealizowała pierwszą transakcję sprzedaży certyfikowanego poliamidu 6 w ramach systemu ISCC PLUS, czyli dobrowolnego programu, który dotyczy biogospodarki i gospodarki o obiegu zamkniętym dla różnych gałęzi przemysłu, w tym tworzyw sztucznych. Rozwój portfolio w kierunku certyfikowanych produktów jest możliwy dzięki certyfikatowi ISCC PLUS, który spółka otrzymała w 2022 roku. To działania odpowiadające na wyzwania uwzględnione w Zielonej Strategii Grupy Azoty.