Dyrektorzy, nauczyciele i przedstawiciele samorządów uczniowskich, reprezentanci stowarzyszeń, fundacji i Puławskiego Parku Naukowo-Technologicznego zostali zapoznani z „Polityką społeczną i sponsoringową” oraz „Polityką współpracy ze szkołami i uczelniami na rzecz rozwoju kapitału intelektualnego” w Grupie Azoty PUŁAWY. Dyskutowano o tym jak wspierać edukację młodzieży, by odpowiadała ona potrzebom rynku pracy oraz o przyszłości organizowanych w ubiegłych latach akcji „Drzewko za Butelkę” oraz „Ekologiczna Akademia Umiejętności”. Znaczna część zagadnień poruszanych w ramach „Forum dialogu na rzecz społeczności lokalnej” dotyczy edukacji. W ubiegłym roku w ramach „Polityki społecznej i sponsoringowej” wartość wsparcia dla środowiska edukacyjnego wyniosła ponad 310 tys. zł.
- Mamy umowę patronacką z Zespołem Szkół Technicznych, dedykowany naszej branży kierunek studiów na Wydziale Zamiejscowym UMCS, wspólne doświadczenia w prowadzeniu akcji edukacji ekologicznej, organizujemy praktyki i staże, coraz ciekawiej wygląda nasze współpraca z PPN-T w formule popularyzacji nauki, zwłaszcza chemii – wylicza Zenon Pokojski, Wiceprezes Zarządu.
Podczas spotkania zwracano m.in. uwagę na potrzebę kształcenia młodzieży w kierunku dodatkowych kompetencji potrzebnych na rynku pracy, takich jak umiejętność autoprezentacji, współpracy w zespole, odporności na stres. Podjęto też decyzje o formule dalszej współpracy w ramach Forum Dialogu. Najpilniejszą kwestią będzie określenie formuły akcji edukacyjno-ekologicznych na rok 2016.