- Dotychczas współpracowaliśmy z UJ w sposób ograniczony, wyłącznie przy konkretnych projektach. W tym przypadku planujemy współpracę bardziej programową i oczekujemy, że potrwa ona wiele lat. Nie chodzi tylko o wymianę doświadczeń, ale przede wszystkim o realne przenoszenie osiągnięć naukowych w sferę wytwarzania pilotażowego, a w dalszej kolejności nawet w obszar produkcji przemysłowej - powiedział Witold Szczypiński.
Uczelnie wyższe i instytucje naukowe biorą czynny udział w rozwoju gospodarczym kraju, kształcąc przyszłe kadry biznesu. Na spotkaniu omówione zostały oczekiwania Grupy Azoty S.A. wobec absolwentów Uniwersytetu Jagiellońskiego - jej potencjalnych przyszłych pracowników.
- Kluczowe jest obecnie podjęcie decyzji, co poza wiedzą bazową, powinny zawierać programy kształcenia. Chcemy, aby młodzi ludzie po ukończeniu studiów na UJ wchodzili na rynek pracy także z umiejętnościami miękkimi, takimi jak kreatywność, operatywność i umiejętność pracy w grupie – powiedział prof. Wojciech Nowak, Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego.
- Współpraca z Grupą Azoty to z punktu widzenia Uniwersytetu Jagiellońskiego możliwość uzupełnienia programu kształcenia o realne oczekiwania i wymagania biznesu, prowadzenie innowacyjnych badań, a w przyszłości być może nawet transfer wyników tych badań w wytwarzanie i sprzedaż produktów – dodał prof. Wojciech Nowak, Rektor UJ.