Głównym ich celem było zapewnienie możliwości pogłębiania wiedzy i rozwijania kompetencji menedżerskich w odniesieniu do dynamicznych zmian zachodzących w międzynarodowym i globalnym środowisku biznesowym. W pierwszej edycji projektu udział wzięło 44 słuchaczy z kadry menedżerskiej Grupy Azoty.
Autorzy najlepszych prac końcowych – Piotr Karaś, Paweł Kurowski i Bartosz Moszowski – otrzymali vouchery na wyjazd do Paryża dla dwóch osób, ufundowane przez Grupę Azoty. Dwa równoległe wyróżnienia otrzymały Małgorzata Malec i Maria Piekarczyk. Wyróżnieni zostali również absolwenci studiów podyplomowych za najlepszą frekwencję na zajęciach i najlepszą średnią ze studiów.
Prezes Grupy Azoty KĘDZIERZYN Adam Leszkiewicz komentuje: Organizacja, która nie motywuje swoich pracowników, nie inwestuje w swoich pracowników, nie rozwija się. Mamy nadzieję, że poprzez podniesienie kompetencji menedżerskich pracowników nasza firma będzie się lepiej rozwijała i będzie wzmacniała swoją pozycję konkurencyjną. O to w tym wszystkim chodzi, żebyśmy umieli dostrzegać talenty i kompetencje, nieustannie je doskonalili, a potem wykorzystywali na bieżąco w swojej pracy. Akurat z Kędzierzyna skierowaliśmy 14 osób, mamy nadzieję, że teraz te 14 osób, osiągając bardzo dobre wyniki na tych studiach podyplomowych, te same wyniki będzie osiągać w biznesie, pracując w różnych działach – wszystkim w różnych rolach i na różnych stanowiskach kompetencje menedżerskie się przydadzą, bo kierują ludźmi i teraz nie tylko oni, ale także ich zespoły będą lepiej i efektywniej pracować z pożytkiem dla naszej firmy.